Surowce
Surowce
Sprężyna czy gąbka? Bonnel, czy lateks? Sam stelaż, czy w zestawie z materacem? A może jednak rozkładana do spania sofa? Z pewnością wielu z Was, wybierając swój materac, zadawało sobie podobne pytania. Jak wiadomo, na komfort naszego snu
i wypoczynku wpływa wiele różnych czynników o których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Znają je doskonale nasi specjaliści z nowosądeckiej Fabryki Materacy NOWAK.
Bonell
Sprężyna tego typu wykonana jest z wysokogatunkowego drutu o średnicy 2,4 mm. Wkład wykonany na bazie tych sprężyn charakteryzuje się bardzo dużą trwałością. Od wielu lat sprężyny bonellowe z powodzeniem wykorzystywane są przez producentów materacy oraz mebli tapicerowanych.
Lateks
Niezwykle trwały materiał otrzymywany przez połączenie naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego z syntetycznym lateksem. Wysoka elastyczność umożliwia mu idealne dopasowanie do kształtu ciała przy czym jest odporny na odkształcenia. Dodatkowo lateks ma właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Zastosowany przez nas system perforacji lateksu zapewnia lepszą wentylację i higienę materaca.
Pianka Materacowa
Produkt od lat z powodzeniem stosowany przez producentów materacy i mebli tapicerowanych. O jego jakości oraz zastosowaniu decyduje gęstość. Im większa gęstość pianki, tym większa jej trwałość. Przez zastosowanie różnych twardości pianki istnieje możliwość dostosowania materaca do indywidualnych potrzeb.
Pianka Wysokoelastyczna
To materiał komórkowy o gładkiej fakturze i nieregularnej strukturze różniącą ją od standardowej pianki. Dzięki tej strukturze uzyskuje się lepsze parametry podtrzymywania ciała, komfortu oraz odbojności( sprężystości a elastyczności) Pianka HR w porównaniu z pianką standardową charakteryzuje się większą elastycznością, która znacznie podnosi komfort materaców oraz wpływa na wydłużenie ich żywotności.
Pianka Termoelastyczna
Jest to materiał, który zmienia swoją twardość pod wpływem temperatury – w miejscu gdzie się nagrzewa robi się bardziej miękka i dzięki temu bardzo dobrze dopasowuje się do indywidualnej budowy ciała. Ponadto ma bardzo powolny sposób działania, przez co redukuje naciski towarzyszące podczas snu.
Sprężyna Kieszeniowa
Wkład kieszonkowy to system walcowatych sprężyn z których każda zamknięta jest w odrębnym woreczku (kieszonce). Łączone są ze sobą woreczki- nie sprężyny- a pod obciążeniem każda sprężyna pracuje niezależnie od innych.
Dzianina Aloe Vera
-gramatura dzianiny 487g/m2 +/-10%( w tym gramatura owaty 200g/m2)
-surowiec bawełna 62%( użytkowa powierzchnia pokryta bawełną) i poliester 38%
-tkanina wykończona jest olejkiem aloesowym.
Kokos
Mata kokosowa to surowiec naturalny pochodzący ze skorupy orzecha kokosowego. Włókna kokosu związane są w przestrzeni za pomocą sprężystego lateksu co pozwala macie kokosowej podwyższyć twardość materaca przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Dzięki swej naturalnej strukturze włókno kokosowe jest lekkie i zapewnia właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Mata z naturalnego włókna kokosowego utwardza powierzchnię materaca.
Końskie Włosie
Mata Filcowa
To jeden z najpopularniejszych materiałów włókienniczych. Pojedyncze włókna składające się na całość materiały, złożone są z wielu mniejszych wiązek które są ze sobą bardzo mocno zbite. Zastosowanie filcu jest obecnie bardzo szerokie. Najczęściej stosowany jest jako przekładka w różnego typu materiałach.
Tkanina Materacowa
-gramatura 200g/m2 +/-10%(w tym owata 120g/m2)
-surowiec: 51% poliester,49% bawełna
-pillig wg normy PN-91/P- 04619 odporność powyżej 3 stopnia
-sposób konserwacji; przyłożyć niewielką ilość środka piorącego( mydło) do zabrudzonego obszaru. Odczekać 2-3 minuty i delikatnie wyczyścić szmatką bawełnianą wykonując ruchy koliste aż do zniknięcia plamy. Nie używać suszarki, pozostawić do samoczynnego wyschnięcia.
Wełna Owcza
Wspaniały produkt o dobrych właściwościach izolacyjnych, stwarzających poczucie ciepła. Wełna owcza jest higroskopijna i może przyjąć do 33% wilgoci w stosunku do swojego ciężaru własnego. Wchłaniając wilgoć wydzielaną podczas snu , pozwala uniknąć powstawania tzw. Zimnego potu wskutek przegrzania ciała.