fabryka materacy Nowak

Blog

Indywidualne dopasowanie materaca

Indywidualne dopasowanie materaca – klucz do komfortowego snu i wypoczynku. Każdy z nas ma unikalne preferencje i potrzeby, jeśli chodzi o materace. Dlatego też coraz więcej osób zwraca uwagę na możliwość dostosowania materaca do swoich indywidualnych wymagań.

Dzięki technologii i innowacjom, teraz możemy cieszyć się materacami, które są idealnie dopasowane do naszego ciała, preferencji dotyczących twardości oraz stylu snu. Indywidualne dopasowanie materaca pozwala nam odczuć maksymalny komfort i wsparcie podczas snu, eliminując potencjalne dolegliwości bólowe czy dyskomfort.

Oferujemy różne opcje dopasowania, takie jak regulacja twardości, różne strefy wsparcia dla różnych części ciała oraz technologie reagujące na temperaturę i ciśnienie. Dzięki temu możesz dostosować materac do swoich preferencji i cieszyć się spokojnym i regenerującym snem.

Indywidualne dopasowanie materaca to nie tylko kwestia komfortu, ale również zdrowia. Odpowiednie podparcie dla naszego ciała podczas snu może przyczynić się do poprawy krążenia, zmniejszenia bólu pleców i łagodzenia napięcia mięśniowego. Odpowiednio dobrane materace mogą również redukować nacisk na nasze stawy, co jest istotne dla osób z dolegliwościami reumatycznymi czy problemami z kręgosłupem.

Podsumowując, indywidualne dopasowanie materaca to klucz do jakościowego snu i wypoczynku. Wybierając materac, warto zwrócić uwagę na opcje dostosowania do swoich potrzeb, takie jak regulacja twardości czy specjalne technologie. Inwestycja w odpowiedni materac, który idealnie pasuje do naszego ciała, może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Jeśli potrzebujecie fachowej porady w kwestii materaca to serdecznie zapraszamy do kontaktu! 🙌🏻

Indywidualne dopasowanie materaca

Twardość materaca

Twardość materaca jest oznaczana w skali twardości od 1 do 5, gdzie 1 oznacza bardzo miękki materac, a 5  to bardzo twardy materac. Istnieją różne sposoby określania twardości materaca, w zależności od producenta i kraju, w którym jest produkowany. 👇🏼
Jednakże najczęściej stosowane oznaczenia twardości materaca to:
H1 – bardzo miękki materac, zalecany dla osób ważących poniżej 50 kg.
H2 – miękki materac, zalecany dla osób ważących od 50 do 70 kg.
H3 – średnio twardy materac, zalecany dla osób ważących od 70 do 90 kg.
H4 – twardy materac, zalecany dla osób ważących od 90 do 110 kg.
H5 – bardzo twardy materac, zalecany dla osób ważących powyżej 110 kg.

Warto wiedzieć, że…. w niektórych krajach, takich jak Stany Zjednoczone, stosuje się skalę twardości od 1 do 10.  1 oznacza bardzo miękki materac, a 10 to bardzo twardy materac. W innych krajach, takich jak Włochy, stosuje się skalę twardości od 1 do 3. 1 oznacza miękki materac, 2 oznacza średnio twardy materac, a 3 oznacza twardy materac.

Dlaczego twardość materaca jest ważna? Otóż nasze ciało potrzebuje stabilnego i równomiernego podparcia podczas snu. Zbyt miękki materac może powodować zbyt dużą penetrację ciała. Może to prowadzić do nieprawidłowego ułożenia kręgosłupa i w rezultacie do bólu pleców. Z drugiej strony, zbyt twardy materac może naciskać na punkty ciśnienia, powodując nieprzyjemne uczucie napięcia i dyskomfortu.

Pamiętajmy jednak, że oznaczenia te są tylko wytycznymi. Ostateczny wybór twardości materaca powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji i potrzeb każdej osoby. 😉

Jeśli potrzebujecie fachowej porady w kwestii materaca to serdecznie zapraszamy do kontaktu! 🙌🏻

Twardość materaca

Materace na indywidualne zamówienie

Dzień dobry Kochani 😌 Jak spaliście?

My oraz nasi Klienci fantastycznie, ponieważ wprowadzamy nową usługę, a mianowicie produkowanie materacy na indywidualne zamówienie 👍

Jeśli szukasz idealnego snu, warto zainwestować w materac na zamówienie. Dzięki dopasowaniu do indywidualnych potrzeb, zapewni on wyjątkowy komfort i zdrowy sen.

Materac, który idealnie jest dopasowany do Twoich potrzeb to idealne rozwiązanie dla każdego z nas, aby mieć dobry sen i budzić się rano wypoczętym 😚

Zyskujesz m.in 👇🏼

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb – przy produkcji materaca na zamówienie bierzemy pod uwagę preferencje i wymagania naszych klientów, dzięki czemu każdy materac jest idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Wybór tkaniny i wypełnienia – naszym klientom oferujemy szeroki wybór tkanin i wypełnień, dzięki czemu można wybrać materiały, które najlepiej odpowiadają naszym preferencjom.

Wysoka jakość – nasze materace produkowane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są trwałe i wytrzymałe, a także zapewniają komfortowy sen.

Jeśli jesteście zainteresowani zamówieniem materaca na indywidualne zamówienie, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem, który chętnie pomoże Wam w wyborze najlepszego rozwiązania dla Waszych potrzeb. 📞

Materace na zamówienie

Strefy twardości w materacu

Strefy twardości w materacu to obszary, w których gęstość, twardość lub miękkość materiału materaca są różne. Te obszary są zaprojektowane w celu zapewnienia różnych poziomów wsparcia dla różnych części ciała, takich jak głowa, szyja, barki, kręgosłup, biodra i stopy. ✔️

👉🏻 Materace zwykle mają kilka stref twardości, które są umieszczone w różnych miejscach, w zależności od ich projektu i przeznaczenia. Na przykład, strefa twardości może być umieszczona w środkowej części materaca, aby zapewnić wsparcie dla kręgosłupa, podczas gdy strefa miękkości może być umieszczona w okolicy barków i bioder, aby zapewnić lepszą amortyzację i dopasowanie dla tych części ciała. 😉

✅ Strefy twardości są ważne, ponieważ zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru ciała na materacu, co pomaga zmniejszyć nacisk na punkty nacisku i zapewnia lepszą postawę ciała podczas snu. Dzięki temu materac może zapewnić wygodny sen i redukować bóle mięśni i stawów. ✅

Wybierając materac z odpowiednimi strefami twardości, możemy poprawić jakość naszego snu oraz zapobiec bólom pleców i szyi. Warto pamiętać, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jaki materac jest najlepszy dla każdego z nas – to kwestia indywidualnych preferencji. Dlatego, przed zakupem materaca, warto dokładnie przemyśleć, jakie strefy twardości będą dla nas najlepsze.

Strefy twardości w materacu

Końskie włosie w materacu

Materace z końskim włosiem to jedne z najstarszych i najbardziej tradycyjnych rodzajów materacy, które pochodzą jeszcze z czasów starożytnych. Współcześnie, choć pojawiło się wiele innych rodzajów materacy, które oferują różne zalety i funkcje, materace z końskim włosiem nadal cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje unikalne właściwości.

Końskie włosie to materiał, który charakteryzuje się doskonałą cyrkulacją powietrza i regulacją temperatury. Dzięki temu, materace z końskim włosiem są w stanie zapewnić optymalny klimat snu przez całą noc. To bardzo ważne, ponieważ odpowiednia temperatura w sypialni ma bezpośredni wpływ na jakość snu. Zbyt ciepłe lub zbyt chłodne warunki mogą prowadzić do bezsenności lub nieprzyjemnych koszmarów, co wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

Końskie włosie w materacach jest również wyjątkowo trwałe i odporne na odkształcenia. To oznacza, że materac z końskim włosiem zachowuje swoją formę przez wiele lat, a użytkownik może cieszyć się pełnym komfortem snu przez długi czas. Ponadto, końskie włosie jest odpornym na wilgoć materiałem, co oznacza, że materac nie będzie się deformował w wyniku nagromadzonej wilgoci lub zanieczyszczeń.

Jedną z najważniejszych zalet materacy z końskim włosiem jest to, że są one produktem naturalnym, co oznacza, że nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych lub syntetycznych materiałów. Dlatego też, wybierając materac z końskim włosiem, masz pewność, że zapewnisz sobie zdrowy i bezpieczny sen.

Materace z końskim włosiem są dostępne w różnych rozmiarach i grubościach, co oznacza, że można je dopasować do różnych potrzeb i preferencji użytkowników. Są one również bardzo wygodne i sprężyste, co przyczynia się do utrzymania odpowiedniego napięcia mięśni i kości podczas snu. Dzięki temu, materace z końskim włosiem są szczególnie polecane dla osób z problemami z kręgosłupem lub bólami mięśni.

Podsumowując, materace z końskim włosiem to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie wygodę, komfort i zdrowy sen.

Końskie włosie

Technologia sprężynowa Bonell

Technologia sprężynowa Bonell to jedna z najpopularniejszych stosowanych w produkcji materacy. Charakteryzuje się ona tym, że sprężyny są połączone ze sobą w jednym rzędzie za pomocą drutu, tworząc tzw. „system Bonell”. ✔️

System Bonell w materacach cechuje się m. in 👇🏼

Elastycznością – dzięki połączeniu sprężyn w jednym rzędzie, system Bonell zapewnia wysoką elastyczność i sprężystość materaca.

Stabilnością – sprężyny w systemie Bonell są stabilne i nie ulegają przemieszczeniu, co zapobiega deformacjom materaca.

Trwałością – ze względu na wytrzymałość sprężyn i połączeń między nimi, system Bonell cechuje się wysoką trwałością i długowiecznością.

Dobrą wentylacją – system Bonell zapewnia dobrą wentylację materaca. Jest to szczególnie ważne dla osób, które łatwo się pocą i potrzebują dobrze wentylowanego łóżka.

Sprężyny Bonell są zaprojektowane w taki sposób, aby doskonale rozkładać ciężar ciała, a jednocześnie zapewniać odpowiednie podparcie kręgosłupa. Dzięki temu, materace z systemem Bonell są w stanie zapobiegać bólom pleców oraz innych dolegliwościom związanym z nieprawidłowym ułożeniem ciała podczas snu.

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na zdrowy styl życia, w tym także na jakość swojego snu. Dlatego też, wybierając materac z technologią sprężynową Bonell, można mieć pewność, że otrzymuje się produkt wysokiej jakości. 

Warto podkreślić, że materiały używane do produkcji materacy z systemem Bonell są zwykle hypoalergiczne, co oznacza, że nie powodują one reakcji alergicznych. Jest to szczególnie ważne dla osób z wrażliwą skórą lub skłonnościami do alergii.

Technologia sprężynowa Bonell  gwarantuje optymalne podparcie ciała, wysoką trwałość i odporność na odkształcenia oraz komfortowy sen na najwyższym poziomie. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub zamówić materac z systemem Bonell to serdecznie zapraszamy do kontaktu 😉 www.fabrykamateracy.info

Technologia sprężynowa bonell

Wysokość materaca

Wysokość materaca to klucz do wygodnego snu! Wybierz materac, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zapewni odpowiednie wsparcie dla Twojego ciała. Wybór odpowiedniego materaca to kluczowy element zapewnienia sobie zdrowego snu.

Jak dobrać wysokość materaca do łóżka? 🧐 Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na model i wysokość łóżka, do którego kupujemy materac. Ważne jest też, aby uwzględnić wzrost oraz preferencje senne.

Zazwyczaj materac jest przeważnie o wysokości od 20 do 30 cm i są one odpowiednie dla łóżek o standardowej wysokości. Jeśli łóżko jest niskie, należy wybrać cieńszy materac, a jeśli jest wysokie, można wybrać wyższy materac. 👍

Wysoki materac zapewni lepsze podparcie dla kręgosłupa, ale może być trudniejszy do wchodzenia i wychodzenia. Niski materac natomiast może sprawić, że wstawanie z łóżka będzie łatwiejsze, ale nie zapewni takiego samego komfortu podczas snu.

 

Pamiętajcie jednak, że nie co do tego reguł i uniwersalnych zasad. Wszystko też zależy od Twoich preferencji i tego jaki materac będzie dla Ciebie najwygodniejszy 😌

Jeśli chcesz dobrać idealny materac do Twoich potrzeb to serdecznie zapraszam do kontaktu 👇🏼

https://fabrykamateracy.info

Wysokość materaca

Materac ortopedyczny

Najzdrowszy dla kręgosłupa jest materac ortopedyczny, który zapewnia właściwe podparcie i odciążenie kręgosłupa podczas snu. Jaki on dokładnie powinien być? 👇🏼

✔️ Materac ortopedyczny powinien być dość twardy, aby zapewnić odpowiednie podparcie kręgosłupa. Zbyt miękki materac może skłaniać do przyjmowania niewłaściwej pozycji podczas snu i powodować bóle pleców. Jednak nie może być również zbyt twardy. Warto skonsultować twardość ze specjalistą.

✔️ Materac powinien być elastyczny, aby dostosować się do kształtu ciała i zapewnić równomierne podparcie całej powierzchni. Powinien również utrzymać swoją elastyczność przez długi czas.

✔️ Dobry materac ortopedyczny powinien być wykonany z trwałych i wysokiej jakości materiałów, takich jak lateks, pianka wysokoelastyczna, pianka poliuretanowa, sprężyny kieszeniowe lub hybrydowe.

✔️ Ważne jest, aby materac miał odpowiednią wentylację, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. To może zapobiec gromadzeniu się wilgoci i rozmnażaniu się roztoczy.

✔️ Materac powinien być wystarczająco duży, aby zapewnić swobodę ruchów podczas snu. Dla większej wygody można wybrać materac o dodatkowej grubości.

Dobry materac ortopedyczny powinien zapewnić odpowiednie podparcie kręgosłupa, być wykonany z trwałych materiałów. Taki materac powinien mieć odpowiednią wentylację i być wystarczająco duży, aby zapewnić wygodny sen. Przed zakupem materaca warto skonsultować się z jednym z naszych Konsultantów. Nasi specjaliści uczciwie dobiorą najlepszy materac dla Ciebie ☺️

Zapraszamy do kontaktu.

materac ortopedyczny

Materac lateksowy

Materac lateksowy – Sen jest niezwykle ważny w życiu każdego z nas. Warto więc zadbać o jego jakość, w szczególności, gdy jesteśmy alergikami. Sen ten może zostać zaburzony z powodu wielu czynników takich jak np. kurz. 👇🏼

Jeśli cierpisz na problemy ze snem, to warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materaca. Materace lateksowe to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących wyjątkowego komfortu podczas snu oraz chcących poprawić jakość swojego wypoczynku.

Materace lateksowe będą zdecydowanie najlepszym typem materaca dla osoby cierpiącej na alergię, ponieważ nie zbierają one kurzu, nie rozwijają się w nim roztocza, nie gromadzi naskórka ani potu. 👍

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na poprawę jakości swojego snu, to warto zdecydować się na materac lateksowy. Dzięki niemu możesz liczyć nie tylko na pełen komfort, ale również na zdrowy i regenerujący sen.

Warto zaznaczyć, że wybierając materac lateksowy, powinniśmy zwrócić uwagę na jego twardość oraz grubość. Odpowiedni dobór tych parametrów wpłynie na komfort snu i zapewni nam pełen relaks i regenerację organizmu.

materac lateksowy

Materac dla dzieci

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka jest kluczowy dla zapewnienia mu komfortowego snu i zdrowego rozwoju. Zastanawiając się, jaki materac dla naszego dziecka będzie najlepszy, należy skupić się na kilku bardzo ważnych aspektach.
Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest wiek dziecka. Dla niemowląt najlepszym wyborem jest materac o miękkiej powierzchni, który dobrze dostosowuje się do ciała dziecka i zapewnia mu odpowiednie podparcie. Dla starszych dzieci, ważniejsze jest już podparcie kręgosłupa, dlatego warto wybrać materac średnio-twardy.
Kolejnym aspektem, który warto rozważyć, jest waga dziecka. Dla dzieci o mniejszej wadze lepszym wyborem będą materace o niższej twardości, podczas gdy dla dzieci cięższych należy wybrać materac o wyższej twardości.
Innym ważnym czynnikiem jest alergia dziecka. Jeśli dziecko ma skłonność do alergii, warto wybrać materac wykonany z hypoalergicznego materiału, który będzie odporny na roztocza i inne alergeny.
Ważne jest również, aby wybrać odpowiedni rozmiar materaca, który będzie pasował do łóżka dziecka. Materac powinien być dostosowany do wymiarów łóżka, aby zapewnić dziecku wystarczającą przestrzeń do spania i swobodne poruszanie się.
Ostatecznie, warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania materaca. Dobrej jakości materac będzie trwały i zapewni dziecku komfortowy sen przez długi czas.
Chcesz dobrać dla swojego dziecka materac idealny? Serdecznie zapraszam do kontaktu ☎️
materac dla dzieci

Materace Nowak

Droga do dobrego snu!