Bardzo twardy materac

utworzone przez | sie 24, 2022 | Materace | 0 komentarzy

Dziś skupimy się bardziej szczegółowo na surowcach, z jakich tworzone są materace, a dokładniej na Lateksie, który ostatnimi czasy, bardzo często pojawia się jako składnik materacu. 👇🏻

Lateks jest niezwykle trwałym materiałem, który otrzymywany jest przez połączenie naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego z syntetycznym lateksem.

✅ Zaletą lateksu jest jego wysoka elastyczność, która umożliwia mu idealne dopasowanie do kształtu ciała przy czym jest odporny na odkształcenia. Dodatkowo lateks ma właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze.

Przy lateksie stosujemy system perforacji lateksu, który zapewnia lepszą wentylację i higienę materaca. 👍🏻

—-

Niektórzy twierdzą, że spanie na twardym materacu jest odpowiednie dla każdego… Nic bardziej mylnego! Spanie na materacu, który nie jest dostosowany do naszych cech charakterystycznych może doprowadzić do licznych dolegliwości i bóli związanych ze spaniem na niedostosowanym materacu 🧐

Zatem jaki stopień twardości dla kogo będzie odpowiedni? 👇🏻

Przyjmuje się, że osoby, których waga ciała nie przekracza 80 kg powinny wybrać materac o stopniu twardości H2 (średni). Użytkujący materac, których waga waha się od 80 do 100 kg powinni z kolei wybrać twardość określaną symbolem H3 (twardy), a powyżej 100 kg – H4 (bardzo twardy).

Poniżej znajdziecie link do materacu bardzo twardego 👇🏻

https://fabrykamateracy.info/…/bardzo-twardy-materac…/