FAQ

1. Jak często powinno się wymieniać materac?

Ze względów higienicznych materac należy wymieniać co 7-8 lat. Materac ma bardzo duży wpływ na nasze dobre samopoczucie od samego rana, dzięki niemu pozbędziesz się bólu kręgosłupa, drętwienia kończyn, a nawet pomoże on zwalczyć Twoją migrenę. Zdrowy sen to zdrowy Ty.

2. Jak używać materaca, żeby służył wiele lat?

Nasze produkty służą do spania, a więc nie należy po nich np. skakać gdyż tego typu czynności znacznie wpływają na ich trwałość. Powinny być również obracane, np. w wersji lato – zima, a także głowa – nogi. W przypadku gdy materac posiada pokrowiec zaleca się wypranie go w temp. do 60 st. C

3. Materac dopasowany do Twojego łóżka. Jak go dobrać?

Wybierając odpowiedni dla siebie materac musisz zwrócić uwagę na kilka czynników, które pozwolą Ci na efektywny i zdrowy wypoczynek. Odpowiednio dobrany do Twojej wagi i wzrostu będzie zbawienny dla kręgosłupa. Odpowiednim dla każdego z nas materacem jest ten, który z każdej strony daje około 10 centymetrów zapasu.

4. Jaki materac dla dziecka?

Choć materac dla dziecka to spory wydatek, nie powinniśmy na nim oszczędzać. Najgorsze, co możemy zrobić to zrezygnować z zakupu nowego materaca na rzecz używanego. Używany materac będzie już dostosowany do kształtu poprzedniego małego użytkownika. Dlatego naprawdę warto wydać na materac dla naszego maluszka większą kwotę. Już od pierwszego materaca, na którym śpi nasza pociecha zależy kondycja jego kręgosłupa w dalszym rozwoju. Zadbajmy o to, aby ten rozwój był prawidłowy, wybierając dobrej jakości materac.

5. Jaki materac dwuosobowy?

Przy wyborze materaca dwuosobowego, nie chodzi tylko o indywidualne preferencje odnośnie twardości. Należy wybrać materac, który zapewni odpowiednie podparcie. Ważne jest również w jaki sposób śpicie: czy po osobnych stronach, czy na środku, czy przytuleni. Kolejnym istotnym aspektem, często zapominanym, jest komfort podczas seksu. Jedne materace lepiej się do tego nadają, a drugie mniej – mimo iż są bardzo komfortowe.

6. Co to są strefy twardości w materacu?

Strefy twardości to zróżnicowanie twardości materaca w miejscach, gdzie sylwetka potrzebuje mniejszego, bądź większego wsparcia. Najczęściej materace są siedmio lub pięcio-strefowe, ale zdarzają się również trzy-strefowe. Ze względu na wyróżnienie tych stref.

7. Wybór materaca na problemy z kręgosłupem

Najczęściej polecanymi materacami na dolegliwości związane z kręgosłupem są te o wysokiej elastyczności punktowej. Dopasowują się one do naszego ciała w miejscu gdzie działa największy nacisk. Wielu z nas spędza dużo czasu w pozycji siedzącej, dlatego też korzystne działanie mają materace lateksowe odpowiednie również dla osób otyłych. Dobrze dobrany materac to wygrana walka z bólami jakie towarzyszą nam w codziennym życiu.

Materace Nowak

Droga do dobrego snu!