Wysokość materaca

utworzone przez | mar 23, 2023 | Materace | 0 komentarzy

Wysokość materaca to klucz do wygodnego snu! Wybierz materac, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zapewni odpowiednie wsparcie dla Twojego ciała. Wybór odpowiedniego materaca to kluczowy element zapewnienia sobie zdrowego snu.

Jak dobrać wysokość materaca do łóżka? 🧐 Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na model i wysokość łóżka, do którego kupujemy materac. Ważne jest też, aby uwzględnić wzrost oraz preferencje senne.

Zazwyczaj materac jest przeważnie o wysokości od 20 do 30 cm i są one odpowiednie dla łóżek o standardowej wysokości. Jeśli łóżko jest niskie, należy wybrać cieńszy materac, a jeśli jest wysokie, można wybrać wyższy materac. 👍

Wysoki materac zapewni lepsze podparcie dla kręgosłupa, ale może być trudniejszy do wchodzenia i wychodzenia. Niski materac natomiast może sprawić, że wstawanie z łóżka będzie łatwiejsze, ale nie zapewni takiego samego komfortu podczas snu.

Pamiętajcie jednak, że nie co do tego reguł i uniwersalnych zasad. Wszystko też zależy od Twoich preferencji i tego jaki materac będzie dla Ciebie najwygodniejszy 😌

Jeśli chcesz dobrać idealny materac do Twoich potrzeb to serdecznie zapraszam do kontaktu 👇🏼